Бесіда " Наші зелені друзі". Любі діти сьогодні ми з вами поговоримо про рослини. Усі трави, як і дерева, кущі та квіти- величезне багатство нашої планети, та кращі ліки. Здавна українці були чудовими травниками. Народною любов'ю користувались барвінок, мак, мальви, м'ята, полин, чебрець, любисток. Існувати без рослин людина не може. Ми з'єднані з ними міцними ланцюжком, що не можна розривати. Про здоров'я природи повинні піклуватися і держава, і кожен з нас. Лише здорова природа може дати здоров'я людині. Слід пам'ятати, що кожна рослина корисна. Тож будьмо рослинам вірними друзями, двайливими господарями на планеті.
Любі діти, весна повністю вступає в свої права. Зараз місяць квітень. Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Все частіше і частіше посміхається сонечко, природа навколо одягається в зелену барву, а зранку будить мелодійний спів пташок за вікном. Спостерігаючи за весняною порою порою, українці склали немало приказок і прислів'їв про весну. Прислів'я та приказки про квітень показують наскільки люди завжди чекали приходу весни та спостерігали за змінами в природі. Отож, любі діти, нумо читати і запам'ятовувати. Квітень землю красить. Квітнева турбота зжене з печі. Квітневі струмки землю пробуджують. Квітневий шпак – весни гонець Квітневий квітка ламає сніжок. У квітні земля теплішає і води розливаються. В місяці квітні тримай одяг ближче до тіла. Непостійний обманщик-квітень: на день сім погод. Ні холодніше березня, ні тепліше травня не бував квітень. З квітня земля пріє, вітром і теплом віє Лютий насорит снігом – квітень змиє водою. Квітень з водою — травень з травою. Квітень-переплітень, бо переплітає трохи зими, трохи літа. Квітневий сніг такий, як жіночий плач. Мокрий квітень, сухий май — для картоплі буде рай Теплий квітень, мокрий май — буде у стодолі рай. Якщо квітень робить галас, буде зерна і сіна повний запас. Вишні пишно цвітуть — жито рано квітуватиме. Вільха зацвіте — сій гречку. Води дочекалися квітневої — ой же, батенько, квітень! Грім гримить у квітні — шкодить житові і ячменю. Грім гримітиме на початку квітня — буде тепле літо.
"Здається байка просто бреше, а справді ясну правду чеше" Байка - це відповідь на запитання, поставлені перед людиною самим життям. Найчастіше в байках розкриваються моральні хвороби людського суспільства: знущання сильних над слабкими, прагнення до багатства будь-якою ціною, жорстокості, надмірна довірливість, брехливість, несправедливість та ін. Наприклад байка "Вовк та ягня". З самого початку зрозуміла проблема, яка буде розглянута в цій байці, що у того, хто володіє силою, завжди буде винен той, хто слабкіше. Навіть якщо слабкий не вчинив ніякої провини. Просто тому, що зігнати свій негатив на тому, хто не може зрівнятися з кривдником з моральної і фізичної стійкості, дуже просто. Просто, але підло. Проте, саме з допомогою цього багатьом вдається не лише самоствердитися, але й засулужити повагу тих, хто не розбирається в ситуації. Мораль застосована і в сучасному світі. Адже сила _- це не завжди фізичні показники. Це також положення в суспільстві, влада, будь-які повноваження.
Немає коментарів:
Дописати коментар